O mně

O autorce

„Nezáleží na tom, jestli navrhuju šaty, maluju akvarel, nebo píšu své příběhy. Jsem to pořád já, se svými emocemi, které mě unášejí do světa fantazie a představ.“

Šárka Šišková, akad. mal.

Akademická malířka Šárka Šišková se narodila 2. února 1966 ve Zlíně. Vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze a střední Uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti.

Profesní život doposud zasvětila především oděvnímu designu. Její modely se staly součástí stálých světových sbírek Musea the Fashion Institute of Technology v New Yorku i Uměleckoprůmyslového muzea Praha. Její tvorba se také prezentovala na přehlídkách Fashion Week New York, v Museu Art and Design New York i ve výstavách Fashion and Technology a Seduction v Museu FIT New York, kde rovněž přednášela o oděvním designu na své téma Fashion is Life Life is Passion. V roce 2012 vyšla v nakladatelství Taschen kniha Fashion designers A-Z, kde je Šárka Šišková prezentována modelem Goddyss.

Do oblasti literární tvorby vstupuje se stejnou odvahou, razancí a přirozeností, jako se prosadila ve světě se svým oděvním designem.

Debutovala knihou A co láska? vydanou v roce 2018, která u čtenářů vzbudila nečekaně velký zájem. V srpnu 2019 vychází román Dokonalý život?, napsaný při pracovním pobytu v Hongkongu. V červnu 2020 vychází román Navždy nebo jen na chvíli? a v červenci 2021 zatím poslední román Naslouchám.

Ve všech svých doposud vydaných knihách Šárka seznámí čtenáře s prostředím, které důvěrně zná.  V A co láska? je to akademická půda vysoké školy, potápěčská základna na břehu Jaderského moře, nebo město, které ji přineslo největší profesní úspěch oděvní kariéry, New York. Její hrdinové se v něm pohybují stejně sebejistě, jako se v něm pohybovala ona sama. V románu Dokonalý život? čtenáře zavede do Hongkongu, kde pracovala v roce 2018 jako oděvní návrhářka.

V novém románu Navždy nebo jen na chvíli? volně navazuje na A co láska? a věnuje se tématu propojení tvorby a profesního života, které velmi důvěrně zná.

Její schopnost věrohodného popisu místa a atmosféry je pro čtenáře velkým zážitkem. Stává se po dobu čtení příběhu návštěvníkem místa a účastníkem napínavého a velmi živého děje.

Šárka Šišková své knihy nejen píše, ale tvoří i jejich obálku a ilustrace.

Pracovní i osobní čas tráví mezi Zlínem, Prahou, New Yorkem a Hongkongem.

Ve svém e-shopu, který si právě prohlížíte, nabízí malou ochutnávku ze své bohaté oděvní a malířské tvorby.

A především své čtyři doposud vydané knihy.

Každý kousek je plný odhodlání a radosti z toho, co naplňuje její život, který si bez tvorby neumí představit…

„Má fantazie žije bez omezení a je jedno, jestli maluju obraz, vymýšlím šaty nebo píšu román… Tvorba pro mě znamená největší svobodu, kterou nutně ke svému životu potřebuji…“

PŘEČTĚTE SI

Recenze čtenářů