Novinka

380 

Dokonalý život?

Šárka Šišková potvrzuje, že do světa literární tvorby nezavítala náhodou. Její druhá kniha vychází přesně rok po velmi úspěšném debutu A co láska?

Román Dokonalý život? vypráví v průběhu patnácti let příběh dospělých lidí, Viktora, Jany, Ivy, Karolíny a Matěje. Příběh se neopírá o kulisy minulosti, je aktuální a odehrává se právě teď.
Co se stane, změní, rozvine, přenastaví, v horizontu dní a roků v obyčejném příběhu jejich životů? Jaké představy o něm mají jednotlivé postavy? A jak se vzájemně ovlivní jejich touhy, plány, nálady a proměny charakterů i životních situací?
Stáhnout ukázku

Author: Kategorie:
Share

Šárka Šišková potvrzuje, že do světa literární tvorby nezavítala náhodou. Její druhá kniha vychází přesně rok po velmi úspěšném debutu A co láska?

Román Dokonalý život? vypráví v průběhu patnácti let příběh dospělých lidí, Viktora, Jany, Ivy, Karolíny a Matěje. Příběh se neopírá o kulisy minulosti, je aktuální a odehrává se právě teď.
Co se stane, změní, rozvine, přenastaví, v horizontu dní a roků v obyčejném příběhu jejich životů? Jaké představy o něm mají jednotlivé postavy? A jak se vzájemně ovlivní jejich touhy, plány, nálady a proměny charakterů i životních situací?
Obyčejný nebo dokonalý? Co je víc? Kdo z hrdinů knihy doopravdy žije dokonalý život? A není hranice mezi obyčejným a dokonalým dávno smazaná nebo jen otázkou pohledu na život samotný?
Dynamika, pravdivost a reálnost stylu vyprávění tvoří linii, která se velmi podobá puštěnému filmu.
Jednotlivá okénka záběrů a scén se energicky střídají s dialogy, detaily i pohledy na velký celek města nebo přírody. Ocitáme se u moře i uprostřed přelidněného Hongkongu, kde se odehrává třetí část románu.

Jazyk vyprávění Šárky Šiškové čtenáře potěší. Umí být strohý, přesný, dokáže rychle a nekompromisně upoutat pozornost, aby po chvíli zpomalil a konejšivě vykreslil zapadající slunce.

rozměr 160 x 220 mm
počet stran 240
brožovaná vazba
ilustrace / akvarel / obálka i uvnitř knihy / Šárka Šišková

 

Hmotnost 0.2 kg

Recenze

 1. Alena

  Milá Šárko, děkuji za dokonalý zážitek po přečtení vaší knihy Dokonalý život?
  Máte krásný styl psaní a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Určitě si přečtu i Vaší první knihu A co láska? Přeji vám mnoho štěstí a úspěchů v další tvůrčí práci.

 2. Eva

  Šárinko zdravím Vás!
  Knížku jsem dočetla. Nemám v sobě takové to „básnické střevo“, abych se dobře vyjádřila, takže to napíšu úplně obyčejně a jednoduše. Nečekala jsem až do večera, po uložení dětí do postýlek, na volnou chvíli.Četla jsem na hřišti, na pískovišti, při obědě… zkrátka mě kniha úplně pohltila a postavy se staly reálné. Jak trefně vyjádřil p. Adam Adler; „přesvědčivý příběh ze současnosti, který má strhující tempo“.
  Jako u každé dobře čtené knihy mi bylo líto, že jsem už dočetla poslední stránku😊

 3. Jana

  Dokonalý život? bylo dokonalé čtení… kniha dvakrát přečtená😊😊

 4. Marie

  Šárko, kniha se mi líbila, trochu jsem zanedbavala domácnost a zahradu, abych jí dočetla, donutila mě přemýšlet o svém životě. Děkuji za hezké chvilky s knihou se zajímavým dějem.

 5. Jana

  Milá Šárko, omlouvám se, že až teď jsem se kukla na Váš román Dokonalý život? Na jaře a v létě toho moc nepřečtu. Zahrádka, různé úpravy na domku… Ale při čtení prvních stránek jsem se dostala do let ..cátých. Oživily se mi vzpomínky na mládí, kdy jsem řešila, nebo viděla stejné problèmy a viděla vše v růžových brýlích svého naivního mládí. Je krásné si znovu tyto chvíle připomenout. Jsem ale už bohužel ve věku … sátých. Román nemám ještě dočtený, ale je to zatím pohlazení na duši, děkuji. Přeji Vám hezkè dny a splnění všech přání.🙋👋🤩

 6. pR

  Milá Šárko, k hodnocení vaší knihy, k čemuž jste mně vyzvala 😊 použiji slova vydavatele: „Jazyk ŠŠ mě baví“ 🤗 moc děkuji, že jste mi svoji knihu nabídla.
  Budu vyhlížet další 👍 Pěkné žití ❤

 7. Hana

  Dobrý den Šárko, hlásím, že mám dočteno a ANO líbila se mi. Četla se moc hezky a nutí i k zamyšlení 😊 Děkuji.

 8. Honza

  Dobrý den Šárko, přeji Vám hezký, pohodový víkend. Včera jsem dočetl „Dokonalý život“. Moc se mi to libil ještě lepší, než „láska“, opravdu povedené, čtivé… Děkuji Vám za moc hezký čtenářský zážitek…. Honza

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *